Toulky Marta

Austrálie 2007 - 2011
OMLUVA - PŘERUŠENÍ VYSÍLÁNÍ

Na Amazonce pomazlení s anakondou Velice se omlouvám a kaju a sypu si hlavu popelem (sakra, tady se netopí, my nemáme popel), zkrátka moc mě to mrzí, ale musím přerušit už tak dost nepravidelné vyprávění o cestě do Jižní Ameriky. Všechno se totiž schrulo tak, že odlétáme na tříměsíční cestu po Kanadě a severozápadě USA.

            V Kanadě se bude konat osmý celosvětový potlach československých trampů. Těším na všechny kamarády, na přírodu, na cestování, na zádrhele. David se těší taky, ale ne na medvědy.
Jen pár souvisejících perliček z poslední doby.
* Musela jsem zažádat o kanadská víza. Byl to opět děsný opruz s mnoha formuláři, u kterých jsem se řádně vyvztekala. Na webové stránce ambasády bylo v jednom odstavci: Nic neplať, dokud ti nedáme víza. V dalším odstavci mezi požadavky, co vše jim musím poslat, byly i kopie zpátečních letenek. Jak je mám mít, když nic nemám platit! Přesto mě jeden formulář pobavil. V kolonce na vyplnění pohlaví byly volby
Sex: Male/Female/Uknown tedy Pohlaví: Muž/Žena/Neznámé
* Kanadská ambasáda mi poslala zpátky můj pas se vstupním vízem (huráááá mám vízum) poštou do vlastních rukou. Tady neexistuje občanský průkaz, takže jako identifikační doklad při předání zásilky do vlastních rukou pošta uznává jen řidičák nebo pas. To by byla docela sranda, kdybych bývala neměla řidičák (před pár měsíci by to tak bylo) a pas by byl v té obálce, kterou mi bez pasu nevydají.
* Kamarádi z Kanady mi psali, ať koupíme nebo půjčíme vyšší auto, že tam po cestě na potlach jsou velké balvany neb je to cesta necesta terénem. A to ani nevědí, jak to letos bude po zimě vypadat, protože tam ještě neslezl sníh. Nevím, jestli zrovna nemáme koupit auto se sněžným pluhem.
* Místu, kde se bude potlach konat, se říká "medvědí polepšovna." Převážejí tam totiž problémové medvědy, kteří dělají nějaké nepřístojnosti v blízkosti lidských obydlí nebo kempů. Tady totiž široko daleko (bacha, kanadské široko daleko!) není živáčka. No, zatím jsem tuto informaci Davidovi nepřekládala a to nejen proto, že nevím, jak se anglicky řekne polepšovna. Myslím, že na noční můry má ještě času dost.
            Toť vše z našich zmatených příprav na cestu.
            Budu se snažit přinutit svého bráchu, aby se pochlapil a napsal sem něco o jeho posledním mohutném a ojedinělém zážitku - sjíždění řeky Colorádo v Grand Canyonu. Zatím se alespoň můžete pokochat povídáním a fotkami jeho spoluadrenalíňáků.
http://www.h2omaniaks.com/voda/grand-canyon-2011-1/
nebo na
http://www.geronimo.sk/?p=2483

Věříte, že na cestování je nejkrásnější to, že člověk pozná, jak krásně je doma?! Takže se o tom jedu zase přesvědčit do kanadské divočiny a chladu.
Marta

Rio de Janeiro (Brazílie)PS. Jako návnadu a odčinění alespoň pár fotek z Jižní Ameriky a odkaz na dva weby, kde můžete najít něco ode mě.
http://www.zpravodaj.probit.cz/2011/5_11web/U_zruseneho_signalisty.htm
http://members.shaw.ca/stopa/Stopa_89.pdfFotogalerie .... zobrazit detail